PRZEDSZKOLE I ŻŁOBEK ŻYRAFKA  to placówka dla dzieci, które przez parę godzin dziennie spędzają czas na wspólnej zabawie, odkrywaniu samego siebie, zdobywaniu nowych umiejętności podczas gdy rodzice mogą cieszyć się z własnym rozwojem i karierą zawodową. To placówka z sercem, która rozumie potrzeby dzieci , szanuje je i dba o ich bezpieczeństwo. Staramy się z miłością i dużą opiekuńczością otoczyć nasze maluszki, aby czas rozłąki z rodzicami stał się dla nich nagrodą i ciekawie spędzonym czasem. Nasza placówka dba o bardzo wysoką jakość pomieszczeń odpowiednio przystosowanych do opieki nad dziećmI  od 12 miesiąca do 5 roku życia, wysoką jakość zabawek i programów edukacyjnych pozwalających na prawidłowy rozwój, a także zatrudnianej kadry. ŻYRAFKA to MĄDRY WYBÓR  dla Twojego dziecka. 


  • MĄDRY ROZWÓJ   

Bardzo mocno wspieramy indywidualny rozwój dziecka uwzględniając jego predyspozycje, wiek , chęć do zdobywania nowych umiejętności. Tym samym wykorzystujemy elementy metody Montessori, jako pomoc pedagogiczną, w rozwoju naszych maluszków. Pomimo, że Maria Montessori stworzyła swe wspaniałe założenia już sto lat temu, są one nadal aktualne i szlachetne. Pedagogika Montessori jest alternatywną formą edukacji małego dziecka. Jest pierwszą konsekwentną próbą wychowania bez przymusu.

Podstawę rozważań i działalności Marii Montessori stanowi dziecko i jego rozwój, ze względu, na który pragnie ona zorganizować jego środowisko. Dla Marii Montessori każdy człowiek jest pewną indywidualną, całością posiadającą silną potrzebę rozwoju, która ujawnia się już u małego dziecka. Dzieci posiadają w sobie wewnętrzną, wrodzoną siłę ku temu, by się rozwijać, tak jak dziecko samodzielnie uczy się chodzić i mówić. 

Dzieci w Żyrafce osłuchują się z jezykiem angielskim, który prowadzony jest przez opiekunki przez 5 dniw tygodniu z różnym nateżeniem a także z językiem hiszpańskim ( dla chętnych ).

  • CHŁONNY UMYSŁ

 Dziecko jest w stanie nabywać wiedzę bardzo szybko i skutecznie z otaczającego świata. Ten stan umysłu nazywała Chłonnym Umysłem. Chłonny umysł to okres rozwoju od urodzenia do szóstego roku życia. Nigdy więcej w życiu człowiek nie może uczyć się tak łatwo, owocnie i bez strat jak w tym czasie.

 

  • MĄDRE PODEJŚCIE

Poszanowanie godności oraz respektowanie wyborów  dziecka. Wolny wybór nie ma nic wspólnego ze swawolą, łączy się nierozerwalnie z porządkiem i ograniczeniami. Dzieci mają prawo do samodzielnego wyboru przedmiotu pracy, miejsca i czasu jej wykonywania. Rozwijają przy tym umiejętność podejmowania decyzji, planowania i organizacji pracy.

  • MĄDRE ŻYWIENIE 

Jesteśmy placówką, która troszczy się o prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny naszych maluszków. Wiemy, jak ważna jest dieta w prawidłowym rozwoju dzieci , ich samopoczuciu i zdrowiu. Dlatego stawiamy na wysokiej jakości serwowanych posiłków.  (patrz żywienie)

 

  • MĄDROŚĆ PŁYNĄCA Z ŁONA NATURY

 Wiadomo, że ruch na świeżym powietrzu nie tylko poprawia ogólny stan zdrowia, przyczynia się do lepszego samopoczucia, jest sposobem na pozytywne zmęczenie i dotlenienie organizmu, ale także wyraża naturalną radość życia dziecka. Wspólne spacery, zabawy, wycieczki uczą dzieci obcowania z przyrodą, budują u dzieci poczucie bezpieczeństwa. Naszym maluszkom nie są obce spacery po kałużach , wspólne piknikowanie, zabawa na kocyku, budowanie indiańskiego TIPI czy popołudniowa drzemka na tarasie. Niebawem będziemy też mogli pochwalić się zielonym warzywnikiem , a nawet zrobić zdrową sałatkę dla mamy i taty.  Mamy nieograniczoną świadomość, iż zabawa na świeżym powietrzu to doskonała okazja, aby nasze maluszki realizowały swoje pomysły, szukały nowych rozwiązań i nabywały pewnych umiejętności.