Przedszkole na Przestrzennej znajduje się w wolnostojącym budynku, z dala od zgiełku i hałasu miasta. Powierzchnia sali zabawowej wynosi 47m2 , dodatkowo wydzielone jest miejsce na szatnie, składzik leżaczków, punkt cateringowy i toaletkę. Do budynków prowadzi podjazd dla wózków i osób z niepełnosprawnościami. Z każdej sali można wyjść na ogródek zaadaptowany dla każdej z grup. Placówka posiada własny plac zabaw. Wszystkie pomieszczenia spełniają wymagania Ministra Pracy i Polityki Społecznej dla tego typu obiektów. Kolory i dekoracje ścienne, meble oraz pomoce dydaktyczne i zabawki dobierane były z myślą o maluszkach, które uczęszczają do placówki. W placówce na Przestrzennej przygotowaliśmy miejsce dla 18 dzieci, które ukończyły 2,5 roku, edukacją obejmiemy dzieci do osiągnięcia wieku *zerówkowego*.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

 

WOLNE MIEJSCA OD 1. WRZEŚNIA 2021

 

Zapraszamy do przystąpienia, do rekrutacji. Placówka rekrutuje przez cały rok w zależności od ilości wolnych miejsc. W celu zapisania dziecka do naszego żłobka prosimy o kontakt mailowy. Karta zgłoszeniowa zostanie wysłana mailem.

 

PODSTAWY PROGRAMU NAUCZANIA W PLACÓWCE PRZEDSZKOLNEJ :

ŻYRAFKA posiada bogatą i ciekawą ofertę edukacyjną, nowocześnie wyposażone pomieszczenia dydaktyczne, pokój terapii indywidualnej, własne ogródki i przestrzenny plac zabaw. Korzystamy z najnowszych programów nauczania oraz wypracowanych własnych metod i form.

Nasze działania skupiamy wokół rozwijania potencjału twórczego dziecka dając mu jednocześnie dni pełne nowych doświadczeń i radości. Wszystkie proponowane przez nas rodzaje zabaw i zajęć są ze sobą integralnie powiązane. Obejmują zabawy i zajęcia rozwijające mowę, myślenie, samodzielność, kreatywność, aktywność muzyczną, plastyczną, techniczną, motoryczną oraz zdrowotną w kontaktach ze środowiskiem przyrodniczo-społecznym. Realizujemy program przedszkolny w nawiązaniu do podstawy programowej przedszkola.

 

OFERTA DODATKOWA

JĘZYK ANGIELSKI prowadzony w wersjach podstawowych przez pracowników placówki. Dzieci w przeciągu dnia mają rutynę językowa: uczą się witać, żegnać, podstawowych zwrotów, słownictwa a wszystko w trakcie dnia zabawy, przedszkolnej rutyny tak aby mogły naturalnie komunikować się w języku angielskim. Doskonalimy język wierszykiem, piosenką przez które dzieci doskonale zapamiętują różne zwroty.

JĘZYK HISZPAŃSKI : prowadzony przez wykfalifikowanego nauczyciela (firma zewnętrzna). Nauka poprzez taniec i zabawę, a także rutynę dnia codziennego, które dopilnują nauczycielki. Zajęcie będą prowadzone 3x w tygodniu po 20/30 minut.

ZAJĘCIA Z MONTESSORI - zajęcia kształtujące samodzielność, wzmacniające postawę każdego dziecka prowadzone przez nauczycielki grupy w zależności od poziomu zaawansowania grupy.

ZAJĘCIA Z PLANOWANIA I PODSTAW PROGRAMOWANIA - zajęcia podstawowe z umiejętności planowania, budowania gier planszowych, sortowania i prostych komend w programowaniu - prowadzone przez nauczycielki placówki (podstawowa wersja), możliwość włączenia firmy zewnętrznej w zależności od gotowości dzieci i rozwoju grupy.

 

Placówka współpracuję z psychologiem i logopedą. Dodatkowo wspiera rozwój dzieci programem Tomatis ( oferta dostępna od stycznia 2022).

Zgodnie z założeniem Tomatisa metoda przeznaczona jest dla osób (głównie dzieci) z zaburzeniami przetwarzania bodźców sensorycznych (zmysłowych). Do tej grupy zalicza się ludzi dotkniętych autyzmem, chorobą Aspergera, zaburzeniami mowy (dysleksja, jąkanie, wady wymowy) i koncentracji. Zwolennicy metody twierdzą, że można za jej pomocą wpływać na stopień kontroli stresu, lęków, ograniczenie objawów depresji i nerwic o różnym podłożu. Działania takie mają poprawiać samopoczucie, aktywizować korę mózgową do intensywniejszego działania i pomagać kontrolować emocje. To również doskonała metoda powiększająca zasób mózgu przy uczeniu się języków.

 

Ceny obowiązujące od września 2021

850zł – dzieci w pełnym wymiarze godzin, wychowankowie Żłobka Żyrafka 800 zł (wliczone są języki angielski i hiszpański)

 

Czesne nie pokrywa opłaty za wyżywienie – stawka za 4 posiłki dziennie (śniadanko, zupka, drugie danie, podwieczorek oraz soki, herbatki i wodę) wynosi – 16 zł za dzień, dieta (bezmleczna, bezglutenowa, VEGA) 18zł za dzień

 

Opłata wpisowa: BRAK

 

Oferujemy 3 bezpłatne dni adaptacyjne (po 2 h dziennie) dla każdego maluszka rozpoczynającego przygodę w żłobku. Nieobowiązkowe.

 

W przypadku przekroczenia czasu pracy placówki (7:00- 17:00) zostanie naliczona dodatkowa opłata za każdą rozpoczęta godzinę w wysokości 50 zł.

ZAPRASZAMY